Askerlik

TUS ve ÖSYM ile ilgili her şeyin konuşulabileceği alan
Kullanıcı avatarı
batu590
Tusiyer
Tusiyer

Askerlik

Mesaj gönderen batu590 »

Arkadaşlar bir şey soracağım .benim 2024 temmuz askerlik techiri sürem doluyor 2024 martta tusa girip bir yeri tercih etsem sorun oluyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Tabip
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Tabip »

Erteleme süresi bittikten sonra 'BAKAYA' yani 'artık' kalmış oluyorsunuz. Bu durumun da en büyük sıkıntısı bedelli askerlik hakkınızı kaybediyor olmanızdı. Geçen yıl yapılan bir düzenlemeyle bakaya kalanlara da bedelli askerlik hakkı verildi. Bir diğer sıkıntı para cezası diye biliyorum.

Asistanlığa başladıktan sonra bedelli askerlik ücretini biriktirmeye başlayıp erteleme süreniz bitmeden başvurunuzu yaparsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
Resim
Kullanıcı avatarı
batu590
Tusiyer
Tusiyer

Mesaj gönderen batu590 »

Tesekkur ederim hocam
Kullanıcı avatarı
hus42bkl
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen hus42bkl »

Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz.Sitemize üye olarak bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.Cum Eyl 22, 2023 12:28 am Arkadaşlar bir şey soracağım .benim 2024 temmuz askerlik techiri sürem doluyor 2024 martta tusa girip bir yeri tercih etsem sorun oluyor mu ?
Bir sıkıntı olmaz da temmuzdan önce asistanlığa başlarsanız akademik personel olduğunuz için askerliğiniz ertelenmiş olur. 4-5 sene önce uzun süren güvenlik soruşturmaları nedeniyle asistanlığa 6-7 ay geç başlayanlar olmuştu. Artık böyle bir durum yaşanmıyor. Tek yaşayacağınız kötü senaryo şöyle olur: Eğer ki bir yerde pratisyen olarak çalışıyorsanız ve ösym sınavı daha geç bir zamanda yapıp daha geç açıklarsa ve çalıştığınız hastane "doktorumuz yok" diye sizi bir süre daha kadrosunda tutarsa yani çok çok şanssız olursanız piyango vurur o tarihi geçebilirsiniz. :) Bu da küçük bir ihtimal. Böyle bir şey olursa da durumu başhekimliğe bildirip erken ayrılış yapıp asistanlığa başlamak da sorunu çözer. Yani ben çok sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Resim