Aykut ORUÇ (2021) TusEm

Moderatör: SistemYönetim

Kullanıcı avatarı
The Tsar
Global Moderatör
Global Moderatör
İletişim:

Aykut ORUÇ (2021) TusEm

Mesaj gönderen The Tsar »

Offline kalitesindeki demo dersler toplam 44 video + ders pdf'lerini içermektedir.
Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz.Sitemize üye olarak bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.
En büyük teşekkürünüz, alternatifiniz olacaktır...
Kullanıcı avatarı
ozgur
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen ozgur »

Kullanıcı avatarı
aaibmk
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen aaibmk »

Kullanıcı avatarı
hus42bkl
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen hus42bkl »

Benim gibi pimpirikli olanlar için bilgilendirme yapma ihtiyacı hissettim. Tabi ki birçok konuda bilginiz vardır ve videoda yanlış anlatılan bir şeyi görmezden gelip devam edenleriniz de olacaktır. Aslında yanlış anlatılmasından çok o esnada uzun saatler ders anlatmanın getirdiği yorgunluk ve kafa karışıklığı nedeniyle öyle anlatmış olabilir offline için çekim yapıldığı için sınıfta düzeltme yapacak bir öğrenci olmadığı için öyle kalmış. Yoksa hoca yanlış bildiğinden değil.

Fakatuzun süredir dersten uzak kaldığım için kaynağımın her şeyi eksiksiz ve doğru anlatmasını isterim. Çünkü uzun sene dersten uzak kalınca en basic şeyleri unutup sadece pratisyenlikte lazım olacak şeyleri kafanızda tutuyorsunuz.

Ben 2. videoda 1-2 yanlışı görüp devam edemedim. Yanlış olduğunu bilip önemsiz görüp devam edebilirdim fakat başka konularda bilmediğim şeylerde aynı şeyin tekrarı benim için kötü sonuç doğurabilir. Örneğin; bilindiği gibi telomeraz telomer sentezleyen revers transkriptaz bir enzim. Ve bazı kanser hücrelerinde telomeraz aktivitesi artıyor, böylece telomer kısalmıyor, hücre yaşlanmayıp sürekli bölünüyor. Hocanın bunu anlattığı video 2 de telomeraz için "telomeri kısaltan" ifadesi kullanıp "insan ömrünü arttırmak için telomeraz aktivitesini baskılamaya çalışmışlar." veya "kanser hücrelerinde telomeraz inhibitörü vardır" şeklinde ifadeler kullanıyor. Bu ifadelerin hepsi yanlış. Aynı videoda hücre bölünme sikluslarını karıştırıp metafaz, anafaz, telofazı yanlış ifade ediyor. Kasıtlı yaptığını düşünmüyorum. Zaten birçok tusta derece yapmış,öyle söylüyor ders başında. :) Ama böyle küçük şeyler beni irrite ediyor. Mesela Emrullah hoca da birçok videosunda bir şeyi yanlış söylediğinde birkaç saniye sonra bunu düzeltiyor. Saatlerce ders anlatmak kolay değil tabi. Ama izlediğim bu video 2 de hoca düzeltme yapmadan devam etti, güvenim kırıldı açıkçası. Aslında ders anlatışını beğenmiştim ama devam edemeyeceğim.
Resim
Kullanıcı avatarı
rpfeynman
Tusiyer
Tusiyer

Mesaj gönderen rpfeynman »

2022 videoları var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
dr_pablo
Tusiyer
Tusiyer

Mesaj gönderen dr_pablo »

Harika paylaşım olmuş ::<v>: alternatif nasıl üretiyoruz acaba? 2022 videoları da mevcut mu?

“Fizyoloji-Histoloji” sayfasına dön