Bora DEMİRÇELİK (2020) TusTime

Moderatör: SistemYönetim

Kullanıcı avatarı
hus42bkl
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen hus42bkl »

Merhaba, videoları izleyecek arkadaşlara şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bora hoca mükemmel anlatıyor,çok öğretici. Fakat klinik branşların şöyle bir dezavantajı mevcut. Klinik branşlarda bilgiler değişebiliyor, güncellenebiliyor, tam tersine dönebiliyor. Ve videolar 2020 yılına ait olduğu için değişen bilgilere dek gelme durumu var.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum dahiliye derya deniz olduğu için tüm literatür içinde oran olarak aşırı fazla değişiklik olmayabilir benim pimpirikliğim de bende tedirginlik yapmış olabilir. Daha 8 video izledim ve sadece fark edebildiğim 2 yanlış bilgiye dek geldim. Ama bu 8 videoda daha önce kavrayamadığım birçok şeyi kavradım orası çok çok çok artı bir durum.

Videolar 2020 yılına ait olduğu için güncel bir kaynakla desteklerseniz daha mantıklı olabilir. Örneğin hematoloji 8. videoda eritrosit transfüzyonu için sınır hgb değeri yanlış verilmiş. Veya kan transfüzyonunda akut komplikasyonlarda en sık allerjik reaksiyonlar denilmiş fakat güncel olarak en sık febril reaksiyon görülüyor. Bunları daha önce dahiliye çalıştığım için eleyebildim ve diğer videoları izleme konusunda bir tedirginliğim oldu ama çok da güzel anlatıyor hoca çok arada kaldım devam edip etmeme konusunda.

Fakat ilk defa çalışacak olan arkadaşlar için sakıncalı olabilir. Ona göre plan yapmanızı öneririm.
Resim
Kullanıcı avatarı
hus42bkl
Doçent Üye
Doçent Üye

Mesaj gönderen hus42bkl »

Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz.Sitemize üye olarak bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.Çrş Eyl 13, 2023 7:24 pm Merhaba, videoları izleyecek arkadaşlara şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bora hoca mükemmel anlatıyor,çok öğretici. Fakat klinik branşların şöyle bir dezavantajı mevcut. Klinik branşlarda bilgiler değişebiliyor, güncellenebiliyor, tam tersine dönebiliyor. Ve videolar 2020 yılına ait olduğu için değişen bilgilere dek gelme durumu var.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum dahiliye derya deniz olduğu için tüm literatür içinde oran olarak aşırı fazla değişiklik olmayabilir benim pimpirikliğim de bende tedirginlik yapmış olabilir. Daha 8 video izledim ve sadece fark edebildiğim 2 yanlış bilgiye dek geldim. Ama bu 8 videoda daha önce kavrayamadığım birçok şeyi kavradım orası çok çok çok artı bir durum.

Videolar 2020 yılına ait olduğu için güncel bir kaynakla desteklerseniz daha mantıklı olabilir. Örneğin hematoloji 8. videoda eritrosit transfüzyonu için sınır hgb değeri yanlış verilmiş. Veya kan transfüzyonunda akut komplikasyonlarda en sık allerjik reaksiyonlar denilmiş fakat güncel olarak en sık febril reaksiyon görülüyor. Bunları daha önce dahiliye çalıştığım için eleyebildim ve diğer videoları izleme konusunda bir tedirginliğim oldu ama çok da güzel anlatıyor hoca çok arada kaldım devam edip etmeme konusunda.

Fakat ilk defa çalışacak olan arkadaşlar için sakıncalı olabilir. Ona göre plan yapmanızı öneririm.
Burda yazdığım sınavda çıktı ahahahahhaha "kan transfüzyonu en sık komplikasyonu nedir?" diye soruldu.
Resim